Три каузи се реализираха в навечерието на Коледа!

Мили четящи приятели,
Вашата любов към книгите, добрина и активност в сайта www.chetidari.bg направиха възможно да се реализират три благотворителни каузи в навечерието на Коледните празници. Ето кои са те:
„Българска дневница“-е наред да бъде спасен от програма „Осинови книга“.
„Искате ли да знаете какъв е бил Краснописът в България преди 161 години?”
Дарени са 1180 лева за двете каузи на Национална библиотека „Св. Св. Кирил и Методий” гр. София, по Дарителската програма „Осинови книга“. С предоставената сума ще се реставрират и запазят оригиналите на 18 броя екземпляри на първия вестник, редактиран от Г.С.Раковски през 1857г.„Българска дневница“ и оригинала на Учебник по краснопис от 1861г. на българския учител Косте А.Свакярев.
„Всички деца обичат да бъдат прегръщани!“
Дарена е сумата от 500 лева на Ателие „Прегърни ме“ да реализира дейности, с които децата, лишени от родителска грижа се учат да вярват в доброто, да могат, да имат бъдеще, да развиват своите таланти.
Благодарим Ви, четящи дарители, за труда и добрината!
Вие сте „Осиновители“ на вестник „Българска дневница“ и Учебник по краснопис от 1861г.и ще бъдете удостоверени с Дарителски грамоти.
Върнахте усмивките на децата, лишени от родители, като им помогнахте в усилията, да намерят своето място и да поемат по нов път.
„Инер Уил- Клуб Шумен“ направи възможно това да се случи, създавайки сайта www.chetidari.bg и осигурявайки средствата.
Дарители за каузите са деца и младежи от населени места в цялата страна: гр.Самоков, гр. София, гр. Пловдив, гр. Стара Загора, гр. Трявна, гр. Златица, гр.Шумен, гр. Бургас, гр.Ботевград.
Още една радостна вест е, че Ателие „Прегърни ме“ ни изпратиха прекрасни подаръци, изработени с помощта на децата от ателието. Два броя календари за 2023г. с фотографии на децата от ателието; два броя книги с илюстрации, изработени от децата; довършената от децата незавършена история за „Сляпата Вайша“ /късометражен анимационен филм на аниматора Теодор Ушев, по едноименния разказ на Георги Господинов от сборника му „И други истории“/ .